Rajd Arado – Armia generała Pattona

Rajd Arado, który odbędzie się w dniach 30.04 – 3.05 w Sudeckich miejscowościach zawita także 2 maja do Kowar. Rajd Arado to mobilna impreza historyczno-edukacyjna – w Kowarach odgrywany będzie epizod: Armia generała Pattona. Impreza chce oddać klimat ostatnich dni niemieckiego Schmiedeberg.

Jako pierwsi, ok. godz. 9.00 do Kowar wjadą żołnierze niemieccy. Kawalkada pojazdów wojskowych w pośpiechu wpadnie ul. 1 maja. Zaaferowani żołnierze będą starali ukryć w okolicznych budynkach dokumenty związane z tajnymi technologiami, w tym, opracowywaną w najściślejszym sekrecie bombą atomową – ostatnim narzędziem w rękach narodowych socjalistów, które mogłoby odmienić niekorzystny dla III Rzeszy bieg wojny. O godz. 9.15 żołnierzy Wehrmachtu zaskoczy czołówka amerykańskiej 3. Armii generała Pattona, która dotarła do Schmiedeberg. Walka jest nieunikniona. Po batalistycznej części pokazu przewidziana została prezentacja pojazdów biorących udział w przedsięwzięciu, uzbrojenia oraz umundurowania z czasów II wojny światowej. Całość opatrzona zostanie narracją historyczną, w której nie zabraknie wątków związanych z Kowarami AD 1945.

Harmonogram imprezy:

  • Godz. 9.00 – Wjazd kolumny niemieckiej na ul. 1 Maja.
  • Godz. 9.15 – Wjazd kolumny amerykańskiej na ul. 1 Maja.
  • Godz. 9.30 – Zakończenie pokazu batalistycznego.
  • Godz. 9.35-10.00 – Statyczna prezentacja pojazdów, uzbrojenia oraz umundurowania (niemieckie samochódy ciężarowe Steyr i Mercedes, samochód terenowy Volkswagen Kűbelwagen i motocykl BMW R12, amerykańskie samochody terenowe Dodge).

Więcej o całej imprezie Rajd Arado – TUTAJ

Informacje na podstawie strony organizatora: www.rajd.arado.pl 
Redakcja www.kowary.info.pl nie ponosi odpowiedzialności za zmiany

Polecamy

Noclegi w Karpaczu

Karpacz noclegi w Karkonoszach
Pogoda
KOWARY Pogoda